İşitme Eğitimi

İşitme Eğitim Hizmetleri, Sağır veya işitme güçlüğü çeken öğrenciler için zorlu eğitim deneyimlerini teşvik etmeye kararlıdır. Öğrenciler değerlendirilir ve uygun öğretim ortamlarına yerleştirilir. İki program bileşeninden oluşur: İlgili Hizmetler ve Bağımsız Sınıflar.

İlgili hizmetler programı

İşitme güçlüğü çeken veya sağır olan ve genel veya özel eğitim sınıflarına katılan öğrenciler, haftalık olarak ilgili hizmetleri alırlar. Hizmet sıklığı, Özel Eğitim Komitesi’nin ve onların IEP’lerinin önerisine göre öğrencilerin ihtiyaçlarına göre belirlenir.

Sağır ve İşitme Zorluğu lisanslı öğretmenleri, işitsel öğrenme, konuşma-okuma, alıcı ve ifade edici dil gelişimi ve özel teknikler kullanarak akademik destek sağlar. Dicle Özel Eğitim personeli ve / veya odyologlar ayrıca işitme cihazlarının ve FM yardımcı teknolojisinin kullanımı ve bakımı konusunda talimatlar sağlar. Okullarda öğretimi desteklemek için genel eğitim öğretmenleri ve ebeveynlerle yakın temas sürdürülür.

Bağımsız sınıflar

Bağımsız sınıf programı, özel sınıflarda sağır ve işitme güçlüğü çeken öğrencilere hizmet vermektedir. Bu sınıflar, ilkokul ve ortaokulda 12: 1: 1 ve lisede 15: 1 öğrenci-öğretmen oranını korur ve beş ilçedeki çeşitli okullarda bulunur. Dicle Özel Eğitim’in lisanslı öğretmenleri akademik ve özel eğitim sağlar. Çocuklar, uygun olduğu şekilde çeşitli konularda kaynaştırılabilir ve IEP’lerinin gerektirdiği şekilde ilgili diğer hizmetleri alabilirler. Birçok öğrenci için bağımsız sınıf programı, daha az kısıtlayıcı bir ortama yerleştirmeye yol açabilir.

Bağımsız sınıf programları, bir İşaret Destek programı ve bir İşitsel / Sözlü programı içerir. Bu ikinci program, konuşulan dili ve anlaşılır konuşmayı öğrenmek için işitsel becerileri en üst düzeye çıkarmaya adanmıştır. İşitme cihazı ve / veya koklear implantları olan çocuklar, işitsel / sözlü yaklaşımı kullanarak sözlü iletişimci olarak potansiyellerini geliştirirler.

İşaret Destek programı , çocuğun ihtiyaçlarına bağlı olarak konuşma İngilizcesi, Amerikan İşaret Dili ve İşaretli İngilizce bileşenleri dahil olmak üzere bir dizi iletişim seçeneği sunmayı taahhüt eder. Çocuklar, imza ve sözlü iletişimciler olarak potansiyellerini geliştirirler. Bu program anaokulundan liseye kadar öğrenciler için mevcuttur.

İşitsel / Sözlü programı , seçmeler yoluyla iletişimi en üst düzeye çıkarmayı taahhüt eder. İletişim modu yalnızca sözlüdür. Çocuklar sözlü iletişimciler olarak potansiyellerini işitsel / sözlü yaklaşımla geliştirirler. Şu anda, bu program ilk ve orta seviyedeki öğrenciler için mevcuttur.

Rehabilitasyon

Rehabilitasyon içeriği.

Detaylar

Duyu Bütünleme

Duyu Bütünleme içeriği.

Detaylar

Dil Konuşma

Dil Konuşma içeriği.

Detaylar

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü içeriği.

Detaylar

Fizik Tedavi

Fizik Tedavi içeriği.

Detaylar

Dil Terapisti

Dil Terapisti içeriği.

Detaylar

Serebral Parsi

Serebral Parsi içeriği.

Detaylar

Özel Eğitim

Özel Eğitim içeriği.

Detaylar

Otizm

Otizm içeriği.

Detaylar

Down Sendromu

Down Sendromu içeriği.

Detaylar
05357354195