Duyu Bütünleme

Öğrenme başarısı, kökleri temel nörolojik süreçlere dayanan birçok dalı olan bir ağaçtır. Duyusal entegrasyon yoluyla , beynimiz duyular yoluyla alınan bilgileri (tat, görme, duyma, dokunma, koku, hareket, yerçekimi ve konum) işler ve düzenler ve bu bilgileri kullanım için entegre eder.

Duyusal bütünleştirme, giderek karmaşıklaşan, hedefe yönelik eylemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için çevremizde uygun şekilde hareket etmemizi sağlar. Motor beceri gelişimini, odaklanma ve dikkati ve sosyal etkileşimi kontrol eder. Bir çocuğun hareketi, konuşması ve oynaması yoluyla gerçekleşen bu duyu entegrasyonu, okuma, yazma ve başarılı davranış için temel oluşturur.

Çocuklar lar ensory işleme bozuklukları sıklıkla dünyayı işlemek için mücadele ve okul başarısı ve çocukluk başarı için gerekli becerileri oluşturmak. Bu zorluklar, SPD’li çocukları arkadaş edinme veya bir grubun parçası olma güçlüğü, zayıf özgüven ve akademik başarısızlık dahil olmak üzere birçok duygusal, sosyal ve eğitimsel sorun için yüksek risk altına sokar. Bu onların beceriksiz, işbirliği yapmayan, kavgacı, yıkıcı veya “kontrolden çıkmış” olarak etiketlenmesine neden olabilir. Kaygı, depresyon, saldırganlık veya diğer davranış sorunları takip edebilir.

Rehabilitasyon

Rehabilitasyon içeriği.

Detaylar

Görme Eğitimi

Görme Eğitimi içeriği.

Detaylar

Dil Konuşma

Dil Konuşma içeriği.

Detaylar

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü içeriği.

Detaylar

Fizik Tedavi

Fizik Tedavi içeriği.

Detaylar

Dil Terapisti

Dil Terapisti içeriği.

Detaylar

Serebral Parsi

Serebral Parsi içeriği.

Detaylar

Özel Eğitim

Özel Eğitim içeriği.

Detaylar

Otizm

Otizm içeriği.

Detaylar

Down Sendromu

Down Sendromu içeriği.

Detaylar
05357354195